Haber

Kısaca Edirne’den

Dünya Engelliler Günü kapsamında Keşan ilçesinde “Keşan Engel Tanımaz” programı düzenlendi.

Keşan Belediye Başkanı ve Keşan Fitness Sağlık ve Eğitim Vakfı (KİSEV) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, engelli vatandaşlar, aileleri ve onlara her zaman yardımcı olan gönüllülerin bir kafe programında düzenledikleri farkındalık etkinliği ile bir araya geldiklerini belirtti.

“Sevgi varsa engel yok biliyoruz” diyen Helvacıoğlu, “Vatandaşlarımızın sarsılmaz azmine ve inancına hayranız. Sizleri çok seviyoruz. Engelli dostu bir belediye olarak Keşan olması için çalışıyoruz. engelsiz bir şehir.”

KİSEV Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Ali Kalfalar, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Helvacıoğlu konuşmaların ardından engellilerin beklentilerini dinledi.

Engelli vatandaşlara akü ve tekerlekli sandalye verildi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli vatandaşları ziyaret etti.

Keşan Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Helvacıoğlu, ziyarette Muharrem Eriş ve Ferdi Organ’a akülü sandalye, Bahriye Gemici’ye tekerlekli sandalye teklif etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Helvacıoğlu, engelli vatandaşlara karşı sorumluluklarının bilinciyle çalıştıklarını belirtti.

Hayatı paylaşarak maniyi birlikte aştıklarını belirten Helvacıoğlu, şöyle konuştu:

“Dünya Engelliler Günü’nde vatandaşlarımızı ziyaret ederek akülü ve tekerlekli sandalye temin ettik. Erişilebilirlik her bireyin temel hakkıdır. Tüm engelleri kaldırarak daha erişilebilir bir şehir olma yolundaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. Amacımız; özel şahıslarımızın şehir hayatında kendilerini daha rahat hissetmeleri, fırsat ve hizmetlere ulaşabilmeleri için.

Mazeretsiz hizmet azmi ve manası olmayan şehir anlayışıyla, yanında yer aldığımız özel insanlarımızla birlikte sorunları aşmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu