Haber

İran’dan endişe verici açıklama: Kontrol tüm tarafların elinde olmayabilir

Hamas’ın 7 Ekim’de Mescid-i Aksa Tufanı operasyonuyla başlayan Filistin direniş örgütleri ile İsrail güçleri arasında çatışmalar aralıksız devam ediyor. Abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını sürdüren İsrail, gece boyunca birçok noktayı vurmaya devam etti. Tüm dünya bölgedeki gelişmeleri yakından takip ederken, sürecin başından itibaren Hamas’a desteğini açıkladı. İran‘den dikkat çekici bir açıklama geldi.

“KONTROL HER AN KAYBOLABİLİR”

Birleşmiş Milletler’in Filistin konulu inanılmaz oturumuna katılmak üzere New York’a giderken basına açıklama yapan İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, “Batı Asya bölgesindeki durum tüm dünyada yaşanıyor. ABD ve bazı Avrupa ülkelerinin Siyonist rejime ve Gazze halkına yönelik katliam ve soykırıma körü körüne destek vermesi.” “Ülkeler için endişe verici seviyelere yükseldi. Kontrol her an tüm tarafların elinden çıkabilir” dedi.

İSRAİL’E DAVET: BASKINLARI DURDURUN

İsrail’in saldırılarının bir an önce durdurulması ve Gazze’ye insani yardım ulaştırılması gerektiğini kaydeden İranlı Bakan, Filistinli grupların topraklarını İsrail’e karşı savunma hakkına sahip olduğunu, bunun uluslararası hukuk ve Birleşmiş Milletler kurallarına uygun olduğunu hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu