Haber

Yollarda Yavaş Gitmek ve Trafik İşaretlerine Uymak Lazım

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kısımlarında yavaş gidilerek trafik levha ve işaretlerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre Ankara Etraf Karayolu Konya-Pozantı kavşaklarında 1-6. Üst yapı onarım çalışması nedeniyle Konya Kavşağı yönü trafiğe kapatılarak, diğer yönden çift yönlü ve kontrollü ulaşım sağlanmaktadır.

TAG Karayolu Düziçi-Bahçe kavşağında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle şerit aktarımı yapılıyor. Bu bölümde Adana istikametinden çift yönlü ve denetimli ulaşıma izin verilmektedir.

Muğla-Tavas-Denizli yolunun 22-25’i. kilometre patlayıcı üretim çalışması yapılacak. Bu nedenle yol bugün 14.00-16.00 saatleri arasında aralıklarla trafiğe kapatılacak.

Adapazarı-Mekece yolunun 44-48. Üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım tek yön gidiş-dönüş şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Nevşehir-Ürgüp-Kayseri yolunun 20-26. Kilometrelerce üretim çalışması nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından ulaşım çift yönlü olarak devam ediyor.

Demirkapı Tünelleri Konya-Antalya istikametinde Konya-Antalya yolunun sağ tüpünde bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu bölümde sürücüler servis yoluna yönlendirilmektedir.

Samsun-Ordu yolu 0-6. Üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır.

Elazığ-Bingöl il sınırı-Bingöl yolunun 20-24. Kilometrelerce üretim çalışmaları nedeniyle nakliye denetimli olarak yapılmaktadır.

Kurtun-Torul yolu, 16-47. kilometre, çeşitli kesimlerde yapılan yokuş çalışması nedeniyle kısa süreliğine trafiğe kapatıldı. Söz konusu bölümde ulaşım tek şeritten denetim altında gerçekleştirilmektedir.

Zara-Suşehri yolunun 32-52. Kilometrelerce yapılan yüzey kaplama çalışması nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretlerine dikkat etmesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu