Teknoloji

WhatsApp’tan ‘Kaybolan Mesajlar’ için Müthiş Yenilik

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir özellik yayınladı. Hem iOS hem de Android beta sürümlerinde kullanılabilen ve kararlı sürümde de bazı Android kullanıcılarına gelen bu yeni özellik, ” kaybolan mesaj” özelliği etkinleştirilmiş bir sohbette. mesajları saklamak içinizin verir.

Kaybolan bildirimler özelliği, WhatsApp’taki özelliklerden biridir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar belirli bir süre sonra mesaj alabilmektedir. otomatik olarak silinecek izin verir. Mesaj kaydetme özelliği burada devreye giriyor. Kaybolan mesaj etkinleştirildiğinde, sohbete kaydedilen mesajlar silinmez. WhatsApp bu yeni özelliğe sahip” saklanan mesajlar‘ adını verdi.

İşte WhatsApp’ın bildirim kaydetme özelliği şöyle görünecek:

WhatsApp’ın kullanıcıları test etmek için sunduğu yeni özelliği, mesajların kaybolmasını önlemede kritik öneme sahip olacak. Ama burada dikkat gerekli nokta olacaktır. Diyelim ki bir mesaj kaydettiniz. Sonra fikrini değiştirdin. Mesaj otomatik olarak silinecek ve bir daha o mesaja gönderilmeyeceksiniz. ulaşamayacaksın.

Mesaj kaydetme özelliği iOS’ta böyle görünecek

Mesaj kaydetme özelliğinin hem iOS hem de Android beta sürümlerinde karşımıza çıkmış olması, bu özelliğin son aşamaya geldiğinin açık bir göstergesi. Geliştiriciler muhtemelen bu yeni özelliği kullanacaklar. bir veya daha fazla kararlı sürüm güncellemesinden sonrakullanıcılara teslim edilecektir.

Özellik, kararlı sürümde de görünür ancak çalışmıyor!

WhatsApp’ın yeni özelliği hakkında araştırma yaparken bu özelliğin Android kararlı sürümünde de bulunduğunu gördük. Maalesef denetimlerimiz sonuç vermedi . Evet özellik geldi ama ne gruplarda ne de bireysel sohbetlerde bu özelliği aktif edebileceğimiz bir seçenek değil. bulamadık . Alıkonan kağıtlar küme veya kişinin ayrıntı sayfasına yerleştirilecektir.

Bir sonraki güncellemenin bu sorunu çözeceğini düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu