Ekonomi

Vivo kendi işletim sistemi BlueOS’u duyurdu

HANDE BERKTAN

Huawei ve Xiaomi’nin Sonraki başka bir Çinli tüketici elektroniği şirketi in vivo kendi işletim sistemi BlueOS gelişmiş.

2023 canlı Geliştirici Konferansında canlı , kendini geliştirdi BlueOS adlı işletim sistemini resmi olarak yayınladı. canlı , uygulama ekosistemindeki kısıtlamalar nedeniyle kendi işletim sistemini geliştirmeyi düşündüğünü söyledi bu geziye başladı Bunu yıllar önce duyurmuştu. canlı 2018 yılından itibaren kendi işletim sistemini geliştirmeye başladı. Altı yıllık geliştirme sürecinin ardından şirket nihayet kendi yazılım ekosistemini buldu.

canlı yetkililer, BlueOS Üç ana özelliğe sahip olduğunu söyledi: akıllı etkileşimler, daha sorunsuz kullanıcı deneyimi ve kullanıcı veri güvenliği. S şirket, BlueOS Bellek kullanımını yüzde 67 oranında azaltır, oluşturma Verimliliği yüzde 48, reaksiyon süresini ise yüzde 18 artırdı. açıkladı.

Güvenlik için canlı , kaynaktan yanlış bellek kullanımından kaynaklanan güvenlik açıklarını önlemek için BlueOS işletim sistemi çerçevesi pas Ayrıca kendi dilinde yazıldığını da belirtti. BlueOS yalnızca 32Mb RAM’ler Hatta çalışabilecek bir formda tasarlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu