Haber

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci 23 Nisan’ı kutladı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 23 Nisan 1920’nin aziz Türk milletinin esaret zincirlerini kırdığını tüm dünyaya ilan ettiği gün olduğunu belirterek, “Dünyada parlamentosu olan tek millet olmanın gururunu yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşı’na önderlik etti ve başarıya ulaştırdı.” ifadesini kullandı.

Kirişci yayınladığı mesajda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) kuruluşunun 103. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Tarihin değerli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920’nin, aziz Türk milletinin varlığının esaret zincirlerini kırmak için var olduğunu tüm dünyaya ilan ettiği gün olduğunu belirten Kirişci, şunları kaydetti:

“Meclisimiz milli iradeden aldığı güçle Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde istiklal mücadelemizde muvaffak olmuş ve akabinde Cumhuriyetimizi kurmuştur. İstiklal Harbi’ni başarıya ulaştırdı.Son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi.Savaş sırasında saldırıya uğrayan Gazi Meclisimiz, ülkemize ve millet iradesine yönelik tüm saldırılara karşı bir kez daha sarsılmaz bir duruş sergiledi.

Kirişci, 23 Nisan’ın geleceğin teminatı olan çocuklara Atatürk tarafından hediye edilmesinin bugünün anlamını pekiştirdiğini belirtti.

Yüzyılın bu döneminde çocuklara güvendiklerini vurgulayan Kirişci, şunları kaydetti:

“Onlardan aldığımız enerjiyle daha müreffeh bir ülke bırakmak ve Türkiye’nin yüzyılında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olmak için çalışıyoruz. Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Cumhurbaşkanı’nı saygıyla anıyoruz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve istiklal ve istikbalimizi borçlu olduğumuz, istikbalimizin teminatı tüm kahramanlarımızın ve tüm kahramanlarımızın, evlatlarımızın ve tüm milletimizin bayramını en kalbi duygularla kutluyorum.”

baklan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu