Haber

Şabanözü İlçesinde 550 Çocuğa Yüzme Eğitimi Verildi

Şabanözü Gençliği ve Sporİlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan “Yüzemeyen Kimse Projesi” kapsamında ilçede 550 çocuğa yüzme eğitimi verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, gelişim çağındaki çocuklara yüzme eğitiminin verildiği portatif havuzların özellikle ilçe müdürlüklerinde spor faaliyetlerinin en değerli alanı haline geldiği belirtildi.

Açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yaz Okullarına katılan tüm sporcuların Sicil Lisans Sistemi üzerinden kayıt yaptırdığı belirtilerek, “Bu kayıtlar Bakanlık ve İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından incelenmektedir. Yaz kurslarında ise yüzme var, ilçeler arasında tatlı bir rekabet kaçınılmaz olarak yaşanıyor.” Eldivan ilçesi geçtiğimiz haftalarda Şabanözü ilçesinin önemli bir farkla önünde yer alırken, Şabanözü İlçe Müdürü Rabia Elif Toruk 2 hafta içinde başlattığı duyuru ve davetle inanılmaz bir başarıya imza attı. Çalışanlarıyla birlikte 550 çocuğa ulaşan Toruk, yüzme havuzunu haftanın altı günü, günde 45 kez açtı. “8’er kişilik 8 grupta toplam 550 çocuğa yüzme eğitimi verilmesiyle etkili oldu.” Kelime kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu