Yaşam

Nilüfer’in yazıhaneleri kapılarını yeni konuklara açtı

Nilüfer Belediyesi tarafından Gölyazı ve Misi’de hizmete açılan yazıhaneler, yeni dönemde de Türkiye’den ve yurt dışından değerli yazar, şair ve araştırmacıları ağırlamaya devam ediyor. Misi ve Gölyazı’nın doğal güzellikleriyle eserlere ilham veren mekanlar ilk misafirlerini ağırlamaya başladı.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün yazar, şair, çevirmen, akademisyen, editör ve araştırmacıların çalışmasına olanak sağlayan yazıhanelerinde yeni dönem yeni konuklarla başladı. Tarihi ve doğal güzelliklere sahip Misi Yayınevi ve Göl Yayınevi daha önce yurt dışından İspanya, Hırvatistan, İsveç, Rusya, yurt içinde ise Feridun Andaç, Müge İplikçi, Fatma Burçak ve Kemal Varol gibi edebiyat dünyasının birçok değerli ismini ağırlamıştı. . Yeni dönemde Nilüfer Belediyesi’nin yazıhanelerinde kalmak için edebiyat dünyasından 45 başvuru geldi. Kanada, Rusya, Fransa, Macaristan, Almanya, İsrail, Estonya, Romanya’dan 13, Türkiye’den 32 yazar, akademisyen, şair ve çevirmen başvurdu. Seçici kurul tarafından değerlendirilen isimler yıl boyunca Gölyazı ve Misi’de hizmet veren mekanlarda kalacak.

Yeni dönem başvurularının ardından yazıhaneler ilk misafirlerini ağırlamaya başladı. Yazar Beyza Parıltı Ergelen, tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran Göl Yazıevi’nde, çevirmen-editör Hülya Osmanağaoğlu ise Misi Yazıevi’nde çalışmalarını tamamlama fırsatı buldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu