Ekonomi

Marmarabirlik, zeytin üreticisine olan borcunu sıfırladı

BURSA (İGFA) – Marmarabirlik, üretici ortaklardan aldığı işlerin bedelinin tamamını 14 Nisan Cuma günü bayram öncesi ödeme kararı aldı.

Birlik, kalan alacaklarının %50’sini 3 Mart’ta nakit olarak ödemiştir.

Marmarabirlik’ten yapılan yazılı açıklamada, kalan iş bedellerinin 14 Nisan Cuma günü saat 00.00 itibariyle ortakların Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacağı açıklandı.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, ödemeyi başarı değil imtihan olarak gördüklerini belirterek, “Bunun nedeni, bu kampanya döneminde 1 milyar 532 milyon TL, 1 milyar 362 milyon TL 110 milyon TL’lik kimyevi gübre dağıtımı, 60 milyon TL’lik ilaçlama maliyeti olan “TL nakit çıkışı oldu. Kurallar zorlanmamalıdır. Marmarabirlik’in üreticiyi düzenli bir şekilde desteklemesini istiyorsak kurumun mali yapısının güçlü olması gerekiyor. Mali yapı ne kadar güçlü olursa üreticiye de o kadar destek olur” dedi.

İşin satış kısmının sırada olduğunu belirten Asa, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 yılında hedefimiz hem yurt içi hem de yurt dışı satışlarla 2 milyar 500 milyon TL ciro elde etmektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu