Haber

KUŞ ÇOCUKLARININ YUMURTADAN BIRAKMALARINI BEKLİYORLAR

İZMİT’te bir dükkâna giren güvercin, reyonda bulunan kıyma makinesine yuva yaparak yumurtalarını bıraktı. Mağaza Müdürü Rahmi Kaptan, yavrular çıkana kadar makineyi satmayacaklarını söyledi.

İzmit’in Ömerağa Mahallesi İstiklal Caddesi’nde ev eşyası satan bir dükkana giren üvey çocuk, reyonda bulunan kıyma makinesine yuva yaptı. Kuşu gören dükkan çalışanları yuvayı bozmamaya karar verdi. Kuşun yuvasını saman yığarak rahat ettirmeye çalışan işçi, yuvaya kuş yemi ve su da bıraktı. Dükkan işçisi, kuşun yuvaya bıraktığı yumurtalardan çıkacak yavrunun doğumunu bekliyor.

‘CİHAZ KUŞA AİT’ Mağaza Müdürü Rahmi Kaptan, kuşun yaklaşık 15 gün önce kıyma makinesine yuva yaptığını anlatarak, “Misafirimiz 15 gün önce dükkâna girdi. Yuva aradığını anladık. , biz de çıkarmadık.İşyerlerimizden birine yuva yaptı.Birkaç gün gelip gitti.Yuvasını kurdu.Şimdi oraya yumurtluyor.Yumurtasının üzerine yumurtluyor.Biz yapmayız. Onu da rahatsız etmeyin.Yavruları olana kadar misafirimiz olacağız.Yavruları olduktan sonra doğaya bırakacağız.Burada ona bakmak için mama aldık.Aslında orta sıraya eş kuş da bakıyor. . İçeri giriyor. Buradan çıkana kadar o cihazda kalacak. O cihazı satmayacağız. Şu anda o cihaz kuşla ilgili” dedi.

koyulhisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu