Haber

Konya Büyükşehir Belediyesi Necmettin Erbakan Caddesi’nde Yoğun Çalışmalara Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Fatih Caddesi’nden Antalya Etraf Yolu’na bağlanacak 3,5 kilometre uzunluğundaki Necmettin Erbakan Caddesi’nin üçüncü etabının hizmete açılmasının ardından kamulaştırma çalışmaları tamamlanan birinci ve ikinci etaplar için hummalı bir çalışma yürütüyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KOSKİ, Fen İşler, Park Bahçeler, Medaş ve Telekom gruplarının caddede yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü, caddeyi mart ayı sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Etraf Yolu ile şehir merkezini birbirine bağlayacak Necmettin Erbakan Caddesi’nin ikinci ve üçüncü etaplarının inşaatını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya merkezde trafiği rahatlatmak ve sürücülere daha konforlu seyahat imkanı sunmak amacıyla önemli projeleri hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

Kentin önemli bağlantı yollarından biri olacak 3,5 kilometre uzunluğundaki Necmettin Erbakan Caddesi’nin Fatih Caddesi’nden başlayarak Gazze ve Çeçenistan caddeleri üzerinden Antalya Çevre Yolu’na bağlanacağını hatırlatan Önder Altay, “Kısa bir süre önce de açılışını gerçekleştirdik. sokağın üçüncü etabı. Kamulaştırma işlemlerinin tamamlandığı birinci ve ikinci etaplarda hummalı bir şekilde çalışıyoruz. KOSKİ gruplarımız altyapı çalışmalarına devam ederken; Fen İşleri gruplarımız asfalt ön hazırlığı, kaldırım ve bisiklet yolu sağlamakta; Park Bahçelerimiz ekiplerimiz refüj ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Aydınlatma, internet altyapısı ve diğer altyapılarla ilgili kuruluşlar da çalışmalarını eş zamanlı yürütüyor. Altyapı çalışmalarının ardından asfalt çalışmalarına başlanacak. İnşallah mart ayı sonuna kadar bu kalan iki etabı da tamamlayıp caddenin tamamını hizmete açmayı hedefliyoruz. Kentimiz Selçuklu’yu Meram’a bağlayan değerli bir caddeye daha kavuşacak. “Umarım çok güzel olur” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu