Yaşam

Ev sahibiyle yargılanan Tamer Karadağlı sessizliğini bozdu: 10 bin TL olan kirayı 55 bin TL’ye çıkarmak istedi

Yıllar önce ‘Çocuklar Duymaz’ dizisindeki ‘Haluk’ rolüyle akıllara kazınan başarılı oyuncu Tamer Karadağlı’nın ev sahibi ile sorun yaşadığı ve tarafların mahkemede olduğu öğrenildi. Ev sahibine kira bedelini ödediği iddia edilen oyuncu, olayın basına sızdırılmasının ardından açıklama yaptı.

“KİRA BORCUM YOK”

Karadağlı, Instagram hesabından yaptığı yazılı açıklamada, “’Tamer Karadağ kirasını ödemedi’ şeklinde yapılan haksız yayınlar nedeniyle açıklama yapmak zorunda kaldık. oranı her yıl. Bu yıl yasal zam oranı %25 ile sınırlı olmasına rağmen kiramı yaklaşık %70 artırarak ödedim. Ev sahibine herhangi bir kira borcum yok.”

“10 BİN 500 TL KİRALAMAYI 55 MİLYAR TL’YE YAPMAK İSTEDİ”

“Depremi ve ekonomik krizi bahane eden bazı ev sahiplerinin kiracılardan astronomik zam talep ettikleri aşikar. Oturduğum evin sahibi de bu fırsatı değerlendirmek ve kira bedelini artırmak istiyor. kira bedeli 10.500 TL’den 55.000 TL’ye Bu oran mevcut kanuna aykırı çok yüksek Hem de haksız bir artış Kabul edilemez Hem mağdura örnek olsun diye bu artışı asla yapmayacağım. kiracılar ve fırsatçı bina sakinlerine saygılar sunar, bu konuda başlattığım hukuki çabayı sonuna kadar sürdüreceğimi kamuoyuna duyurmak isterim.”

Alakalı haberler

haber-yumurtalik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu