Ekonomi

Erdoğan: Bir ay boyunca tüm doğal gaz tüketimi bedava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların mutfaklarında kullandıkları doğalgazı ve sıcak su tüketimini bir yıl süreyle ücretsiz vereceklerini belirterek, “Mutfak ve sıcak su tüketimi için gerekli olan doğalgazın maliyeti olan Ayda ortalama 25 metreküp karşılığı bir yıl süreyle faturalardan düşülecek.” söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zonguldak Filyos Türkiye Petrol Limanı’nda düzenlenen Karadeniz Doğalgaz Devreye Alma Töreni’nde yaptığı konuşmada, geçtiğimiz günlerde salgın ve küresel kriz nedeniyle artan elektrik fiyatlarının olumsuz etkilerini azaltmak için doğalgazda yüzde 75 indirim uyguladıklarını söyledi. yıl.

Milletin ödemek zorunda olduğu her 100 liralık doğal gaz faturasının 75 lirasını devletin üstlendiğini kaydeden Erdoğan, “Tekrar hatırlarsanız Karadeniz gazının ilk keşfi yapıldığında milletimize müjde demiştik.” sözlerini kullandı.

Erdoğan, Türkiye’nin imkanlarını milletin her ferdinin hayatına yansıyacak şekilde kullanma sözlerini de unutmadıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Bugün bu sözümüzü yerine getiriyoruz. Şimdi sizlerle ülkemizin her hanesinin doğalgaz faturasını düşürecek iki hikaye paylaşmak istiyorum. İlk müjdemizi açıklıyorum: Vatandaşımızın kullandığı doğalgazı biz sağlıyoruz. mutfaklarında ve sıcak su tüketimlerinde bir yıl süreyle ücretsiz, Mutfak için gerekli olan doğalgaz ve sıcak su tüketimlerinde bir yıl boyunca faturalardan düşülecek, bu da birçok hanenin neredeyse hiç ödemeyeceği anlamına geliyor. yaz olduğunu düşünürsek doğalgaz faturalarına katkı sağlayacağına inanıyorum.Umarım seçim sonrası süreçte bunun vatandaşlarıma yansıması çok daha farklı, çok daha olumlu bir şekilde ortaya çıkar. “

“Bir ay boyunca doğal gaz tüketiminin tamamını ücretsiz yapıyoruz”

“Aylık mutfak ve sıcak su tüketiminizi karşılayacak doğalgazınız bedava olsun” diyen Erdoğan, “85 milyon dolarlık Karadeniz gazının sevincini, memnuniyetini ve coşkusunu yaşayalım diye şimdi ikinci müjdemizi veriyorum. • Türkiye genelindeki konutların doğalgaz tüketimini bir ay boyunca ücretlendirmeyeceğiz.Yani mutfak ve sıcak suyun yanı sıra ısıtma dahil tüm doğalgaz tüketimini bir yıl boyunca ücretsiz hale getireceğiz. ay. Bu müjdeli haberin milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim. Halen devam eden ve yeniden başlayacağımız çalışmalarımızla Allah’ın izniyle daha nice haberlerle milletimizin huzuruna çıkacağız.”

“Durmayın devam edin” derken bunu kastettiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkeye sanat getirme, millete hizmet ve Türkiye Asrını inşa etme yolunda durmayacaklarını söyledi.

“Yarın değil, hemen şimdi.” 21 yılda ülkeye getirdikleri demokrasi ve kalkınma altyapısını Türkiye Yüzyılı ile taçlandıracaklarını vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunun için tercihinizi çok iyi ölçüp tartmanızı ve 14 Mayıs’ta doğru tercih yapmanızı istiyorum. Türkiye geçmişte güven ve istikrar düşmanı beceriksiz siyasetçilerden çok çekti. Bir ülkenin milleti zayıf, herkes oraya bakıyor.Terör örgütü de ellerini ovuşturuyor.”Tefeci Londra’dakiler gibi ellerini ovuşturuyor. Seninle derdi olan her ülke, her kesim de elini ovuşturuyor. Milletimizle birlikte verdiğimiz emekle tüm bu coşkuları sahalarda geride bıraktık. Biz bu seçimlerde tercihimizi çocuklarımızın ve Türkiye’nin geleceğini düşünerek yaptık” Allah’ın izniyle Allah’a diz çökmesini bekleyenleri hüsrana uğratacağız. İşte eserler ve hizmetler, işte vizyonlar, işte bunlar sandıklar, hepsi senin ölçeğinde.”

“İnşallah 2 bin madencimizi Allah’ın izniyle çalıştıracağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce madencilerle ilgili verdiği sözle 1000 kişiyi istihdam edeceğini söylediğini hatırlatarak, “2 bin kişiyle bunu perçinliyoruz. İnşallah 2 bin madencimizi Allah’ın izniyle işletme sahibi yapacağız.” söz konusu.

Bu arada tören alanındaki halkın “Zonguldak seninle gurur duyuyor” diye bağırması üzerine Erdoğan, “Biz de seninle gurur duyuyoruz. Buranın altını dili konuşsa da. Biz burada kaç şehit verdik. bu şehitlerin ve bu milletin emeği alın teriyle geleceğe yürüyor.İnşallah 14 Mayıs Milletimiz bunu iyi ölçüp tartacak, kendisi ve geleceği için en doğru ve doğru kararı bir kez daha verecektir.

Karadeniz doğalgazının yeniden vatan ve millete hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, konutların ilk 1 ayı tamamen ücretsiz, mutfakta kullanılan kısmın ve su ısıtmasının ise sıfırlanacağını vatandaşlara müjdeledi. bir yıl boyunca ücretsiz.

Projenin ilk gününden bu yana projenin her aşamasında emeği geçen bakanları, kurum yöneticilerini, müteahhitleri, çalışanları ve herkesi tebrik ettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizleri hayata geçirerek tarihe geçen kahramanlarımızı asla unutmayacağız. birlikte iki tatil.” sözlerini kullandı.

“Hazır mısınız? Tüm Türkiye coşkuyla duysun. İyi miyiz?” Erdoğan, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız. Büyük olacağız. Diri olacağız. Kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız.” söz konusu.

“Umarım bundan sonra milletimiz kendi gazını kullanmaya başlar”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a günün anısına bir hediye takdim etti.

Erdoğan ve beraberindekilerin düğmeye basmasıyla yanan meşaleyle Karadeniz doğalgazı karaya verilmeye başlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan düğmeye basarken, “Karadeniz gazı, ‘Sakarya saf çocuk masum Anadolu, Allah yolunun divanı ikimiz kaldık.’ Artık bu yolda Allah’ın izniyle Karadeniz’in doğalgazını yakıyoruz dedik.Milletimiz artık kendi gazını da kullanmaya başladı bundan sonra inşallah.Bismillahirrahmanirrahim.” sözlerini kullandı.

Gazın ateşlenmesinden sonra dozunun biraz artırılmasını talep eden Erdoğan, “Şimdi basınç biraz daha artacak ve bundan sonra çalkantılı doğalgazımızı daha heybetli göreceğiz. 85 milyon insanımıza.Rabbim bugünü de bizlere nasip etti.Bereketli olsun.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu