Ekonomi

Emekli maaşlarına düzenleme sinyali! Bakan Ekim’i işaret etti

Temmuz ayında aldıkları yüzde 25’lik zamdan memnun olmayan emekliler, maaşlarda yeni düzenleme istiyor. Zam, prim-maaş dengesizliğinin giderilmesi ve asgari emekli maaşının 10 bin TL’ye çıkarılmasını bekleyen emeklileri heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yeni düzenleme için Meclis’e işaret etti.

BAKAN IŞIKHAN: BAŞKANIMIZ TALİMAT VERDİ

Bakan Işıkhan, Çorum sokaklarında gezerken bir vatandaş emeklinin sorunlarını anlattı. Bakan Işıkhan, “Rahat olun lütfen. Cumhurbaşkanımız talimat verdi. Biz çalışıyoruz. Söz verdik. Meclis açılır açılmaz inşallah…” dedi. Ekim ayında açılacak olan TBMM.

ASGARİ MAAŞ 7.500 TL’DİR

Temmuz ayında kök maaşa göre yüzde 25 zam alan emeklilerin bir kısmının maaşlarına zam yapılmadı. Seçim öncesi 5 bin 500 TL’den 7 bin 500 TL’ye yükselen en düşük emekli maaşı Temmuz’da 7 bin 500 TL’de kaldı. Bu durum yarım milyonları çekerken, hükümet düzenleme sinyali vermişti.

EMEKLİLER NE İSTİYOR?

Emekliler zamma ek olarak primi fazla olana daha fazla maaş verilmesini ve en düşük maaşın 10 bin liraya çıkarılmasını istiyor.

haberurla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu