Haber

Darbedilen kadını kurtarmaya çalışan antrenörü öldüren sanıklar hakkında müebbet istemi

Konya’da darbedilen kadını kurtarmaya çalışan boks antrenörünü bıçakla öldürdükleri gerekçesiyle tutuklanan iki sanığın “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Konya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Fatih Özçiftçi ve Yaşar Karadeniz, Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, müştekiler ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada kelam verilen sanıklar, son savunmalarını mahkeme huzurunda yapmak istediklerini tabir etti.

İddia makamının duruşmada açıkladığı mütalaasında, sanıkların A.E’yi darbettikleri sırada kendilerine müdahale etmek isteyen maktul Orhan Çumralıgil ve Dündar K’ye müdahaleleri nedeniyle duydukları öfke üzerine her ikisini de öldürme kastıyla hareket ettikleri belirtildi.

Sanıkların, Çumralıgil ve Dündar K’nin hayati organlarının bulunduğu vücut bölgelerini hedef aldıkları kaydedilen mütalaada, şu ifadelere yer verildi:

“Sanıkların, maktul Orhan’ın bedenine 4, katılan Dündar’ın vücuduna bir kez vurdukları bıçak darbeleri sonucu Orhan’ın birebir gün hayatını kaybetmesi ve Dündar’ın da hayati tehlike geçirecek şekilde yaralanması, olay yerinde bulunanların müdahale etmemeleri halinde sanıkların eylemlerine devam ederek Dündar’ın da vefatına neden olabilecek olmaları konuları birlikte değerlendirildiğinde, sanıkların birlikte hareket ederek maktul Orhan Çumralıgil’e karşı ‘kasten öldürme’ eylemini gerçekleştirdikleri anlaşılmıştır.”

Sanıkların, Orhan Çumralıgil’e karşı işledikleri hareketleri nedeniyle “kasten öldürme” cürmünden başka farklı müebbet mahpusla, Dündar K’ye karşı da ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 9 yıldan 15’er yıla kadar mahpusla cezalandırılmaları talep edildi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına ve sonraki celsede mahkeme salonunda hazır edilmesine karar vererek, belgedeki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Selçuklu ilçesi Yazır Mahallesi Arafat Sokak’ta 27 Mayıs 2021’de apartmanın girişinde alkollü oldukları öne sürülen Fatih Özçiftçi (28) ve Yaşar Karadeniz (29) ile darbettikleri bayana yardım etmeye çalışan Dündar K. (42) ve Orhan Çumralıgil (35) ortasında tartışma çıkmış, olayın hengameye dönüşmesi üzerine Dündar K. ile Orhan Çumralıgil bıçaklanmıştı.

Hastaneye kaldırılan Çumralıgil kurtarılamamış, şüpheliler tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu