Haber

CW Enerji, Antalya’da bir fabrikanın çatısına güneş enerjisi santrali kurdu

Güneş paneli üreticisi CW Güç, Antalya’da bir fabrikanın çatısına güneş gücü santrali (GES) kurulumunu gerçekleştirerek fabrikanın güç muhtaçlığını güneşten sağlamasına katkıda bulundu.

CW Güç Üst Yöneticisi Volkan Yılmaz, yaptığı açıklamada, dünyada güç verimliliği konusunun ehemmiyetinin her geçen gün arttığını belirtti.

Geleceğe daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hayatın büyük bir alanında güç verimliliği sağlayacak tahlillerin üretilmesi gerektiğine dikkati çeken Yılmaz, “Enerji verimliliğinin sağlanmasında güneş enerjisi önemli bir yere sahip. Dünyanın en temel enerji kaynağı güneş, aynı zamanda sürdürülebilir ve tükenmez bir kaynak. Güneş, insanlığın tüm enerji ihtiyacını karşılayabilecek enerjiye sahip ve bu kaynaktan daha fazla yararlanılarak enerji verimliliğine de katkı sağlanmış olur.” dedi.

Son periyotta artan güç gereksinimi ve elektrik fiyatlarına gelen artırımların firmalarda maliyetin artmasına neden olduğunu kaydeden Yılmaz, güneş gücü sayesinde güç tüketimine ayrılan maliyetin azaltılarak tasarruf elde edilebileceğini vurguladı.

Hem ekonomik manada tasarruf elde etmek hem de geleceğe yatırım için firmaların güneş gücünü daha fazla kullanmaya başladığını belirten Yılmaz, “Antalya’da faaliyet gösteren bir firma ile de el sıkıştık ve firmanın çatısını panellerimizle donattık. 1362,59 kWp gücündeki güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. Güneş enerjisi santrali ile firma yılda yaklaşık 133 ağacı kurtaracak ve yaklaşık 883 kilogram karbondioksit eş değeri kadar emisyonun önüne geçecek.” diye konuştu.

GES suramı, suram sonrası teknik bakım ve tamir hizmetleri ile firmaların yanında olduklarını tabir eden Yılmaz, yüksek verimlilik ve performans kıymetlerine sahip uzun soluklu projelere imza atmaya devam edeceklerini aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu