Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, buğday ve arpa alım fiyatlarını açıkladı

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin ilk toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapıldı. 4 saati aşkın süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, buğday ve arpa alım fiyatlarını açıkladı.

AÇIKLANAN BUĞDAY VE ARPA ALIM FİYATLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından kameralar önünde açıklamalarda bulundu. Arpa ve buğday alım fiyatlarına da değinen Erdoğan, “Görüyoruz ki hasat dönemi başladı. Çiftçilerimize gerekli destekleri veriyoruz. Geçen ay başında taze çay alım fiyatını açıklamıştık. Bugün, TMO 2023’te buğday ve arpa alım fiyatlarını belirledik. TMO alım fiyatları ton ekmeklik buğday başına 8 bin 250. Arpa için miktarın 7 bin lira olmasına karar verdik. Bakanlığımız sisteme kayıtlı çiftçilerimize ton buğday için bin lira, arpa için ton başına 500 lira destek verecek” dedi.

“GENÇLERİMİZİN EĞİTİM VE İŞ HAYATLARINA DESTEK OLACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Gençlerimizi eğitim ve iş hayatında destekleyeceğiz. İklim değişikliği ile mücadelede kararlı çalışmalar yürüteceğiz. 650 bin deprem evi yaparak depremzedeleri yeni evleriyle buluşturacağız. Ekonomiyi güçlendireceğiz” yatırımdan, üretimden, ihracattan, istihdamdan ve büyümeden taviz vermeden, pahalı yaşam ve fahiş fiyatlar sorununu milletimizin gündeminden çıkarıyoruz, kararlıyız.

“ENFLASYONU TEK RAKAMLIĞA NASIL İNDİREBİLİRİZ, YİNE BAŞARACAĞIZ”

Mayıs ayında ekonomik güven endeksi 103,7’ye yükseldi. İmalat sanayi endeksi de 50’nin üzerine çıktı. Enflasyon yüzde 40’ın altına indi. Enflasyonu tek hanelere indirdiğimiz gibi, yine aynısını yakalayacağız. Ülkemize sığınan kardeşlerimizi sağ salim vatanlarına dönmeleri için teşvik edeceğiz. Boraltan Köprüsü faciası gibi Türkiye’ye yeni utançlar yaşatmayacağız.

“SEÇİM HESABINA GERİ DÖNÜLECEK ADIMLARI BELİRLEDİK”

Yeni dönemin ilk kabine toplantısında konuları ele aldık. Bakan arkadaşlarıma teşekkür ederim. 1 hafta sonra yine brifing hazırlayacaklar, onları dinleyeceğim. Seçim döneminin muhasebesinin yanında atılacak adımları da belirledik. Dün Samsun, Amasya ve Kastamonu’da meydana gelen sel nedeniyle vatandaşlarıma geçmiş olsun diliyorum. AFAD ve ilgili kurumlar her türlü çalışmayı sürdürüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu