Ekonomi

Coinbase’in ETH likit staking hizmetinden çıkışlar hızlandı: ETH fiyatını nasıl etkiledi?

Investing.com – Borsa kullanıcıları, bu hafta Coinbase’e karşı açılan davanın ardından kripto borsası üzerindeki düzenleyici baskının zirveye ulaşmasının ardından satışlarını hızlandırdı.

Coinbase’e davaLansmanından bu yana, Coinbase’in ETH likit staking varlığından (cbETH) toplu çıkışlar oldu.

Blockchain izleme platformu Dune Analytics’e göre, son 48 saatte 35.810 cbETH itfa edildi. Bu fiyatın değerli bir kısmı Coinbase’e dava açıldığı gün geldi. Bu, borsa staking hizmetine başladığından beri ikinci en büyük tek günlük çıkış olarak kaydedildi.

Coinbase’in cbETH tokeninin prestiji 70 milyon dolara yaklaşan çıkışlarıyla bu metrik, en büyük ETH likit staking platformlarından biridir. Lido DAO’suÇıkışların çok üstünde.

Coinbasegeri adım atmamak

Coinbase, SEC’in kripto borsasına yetkisiz staking hizmetleri sağladığı iddiasıyla dava açmasına rağmen staking faaliyetlerini durdurmayacağını açıkladı. Ancak kullanıcıların kaygısı yüksek para çekme işlemlerini beraberinde getirirken Coinbase en büyük ETH likidite staking sağlayıcılarından biri olduğu için bu durum kripto varlık fiyatını aşağı yönlü baskı altına alıyor.

Coinbase’in payı ise SEC davasından oldukça olumsuz etkilendi. COIN fiyatı, dava haberlerine ilk tepki olarak %25’ten fazla bir fiyat kaybı gördükten sonra ölçülü bir şekilde yükseldi. Son 48 saatte 47 dolar taban seviyesinden %13 toparlanan hisse, haftalık bazda %17.5 değer kaybı yaşarken 53 dolar bandında yer alıyor.

Ethereum’daki son gelişmeler

Ethereum Binance davasının hafta başında açıklanmasıyla birlikte geçtiğimiz hafta 1.900 doları zorlarken 1.770 dolar seviyesine geriledi. Ancak ertesi gün Coinbase aleyhine dava açıldığı duyurulsa da üs bölgelerinden gelen tepki alımları ile kayıp büyük ölçüde telafi edildi.

Dünkü süreçlerde Ethereum piyasası üzerinde devam eden baskıyla en büyük kripto para tekrar geri döndü ve 1.800 dolar sınırında hareket etmeye başladı.

Author: Günay Caymaz

bozkurt-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu