Haber

Çin, Kırsal İstihdamı Destekleme Politikasını Hızlandırıyor

BEİJİNG, 18 Kasım (Xinhua) — Çin Cuma günü, yoksulluktan yeni kurtulmuş kırsal alanlarda yaşayanların yanı sıra kırsal göçmen çalışanların istihdamını ve girişimciliğini desteklemek emeliyle bir yönerge yayınladı.

Aralarında Çin İnsan Kaynakları ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı ile Çin Ulusal Kalkınma ve Islahat Komitesi’nin bulunduğu beş devlet organı tarafından yayınlanan yönergeye nazaran ülke, toplumsal sigorta prim ödemelerinin ertelenmesi ve göçmen personeller için toplumsal sigorta sübvansiyonları sağlanması üzere ilgili destekleyici önlemlerin tam olarak uygulanmasını sağlayacak.

Yönergede, bu dayanağın inşaat, imalat ve hizmet kesimleri dahil olmak üzere göçmen personel istihdam eden ana bölümlere öncelik vereceği açıklandı.

Yönerge, göçmen personelleri meskenlerinin yakınında iş aramaya teşvik ederken, tıpkı vakitte ülkenin lokal özelliklere sahip kırsal dalların gelişimini hızlandıracağını ve iş-yardım programlarını teşvik edeceğini de kaydetti.

Ayrıca yönergede, yoksulluktan kurtarılan kırsal bölge sakinlerinin istihdamının izlenmesinin güçlendirilmesi, siyaset dayanağının yoksulluğun hafifletilmesi ismine yine yerleşime yönlendirilmesi ve kırsal kesimde iş arayanlar için gereksiz kısıtlamaların kaldırılması için gayret gösterilmesi davetinde bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu