Teknoloji

Call of Duty Hile Sistemi Bir Günde 14.000 Hileciyi Kaldırdı

 
Call of Duty’nin hile önleme yazılımı Richochet, işlevselliğini her geçen gün artırmaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde yayınlanan bilgilere göre program bir günde 14.000’den fazla hileci tespit etmiş ve bunları oyundan başarıyla kaldırmıştı.
 
Call of Duty’nin hile sistemi artık çalışıyor
 
 
 
Activision, son birkaç gün içinde resmi sosyal medya sayfaları aracılığıyla 14.000’den fazla hilecinin oyundan kaldırıldığını bildirdi. Bu haber, Warzone ve Contemporary Warfare II gibi oyunlarda hilecileri doğrudan tespit edip engellemek için tasarlanan yeni adımların ardından geliyor.
 
Twitter’da yapılan paylaşımda “doğrudan hile programları tarafından hedef alındığı” belirtildi. Geçtiğimiz haftalarda Activision, hile geliştiricilerine karşı saldırılar başlattı ve hile yapanlarla daha fazlasını yapabilmek için hile yapanlara karşı yasal uyarılar yayınladı. Bu sayede bir çok oyuncunun zahmetli hile programları devre dışı bırakılmıştır.
 
İçinde bulunduğumuz süreçte gruplar bu şekilde toplu müdahaleler yapmakta ve hilecilerin önüne geçebilmektedir. Ancak bu sistem zamanla dolandırıcılar tarafından aşılabilir ve gruplar yeni düzenlemeler sayesinde tekrar buna engel olmak zorunda kalırlar.

alacaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu