Haber

Aziz Yıldırım cumhurbaşkanlığına aday olacak mı? Şekip Mosturoğlu iddialara son noktayı koydu

TFF ve Fenerbahçe Eski yöneticisi Şekip Mosturoğlu iddialı açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe otobüsünü vuranların temiz olduğunu belirten Şekip Mosturoğlu, Aziz Yıldırım’ın bir daha cumhurbaşkanlığı adayı olmayacağını açıkladı.

“AZİZ YILDIRIM’IN BAŞKANLIK DÜŞÜNCESİ YOK”

Radyo Gol’de Emre Tilev’in sorularını yanıtlayan Mosturoğlu, Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım’ın yeniden cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin, “Cumhurbaşkanı’nın öyle bir şeyi yok. Sağlığı iyi. İşinin başında. bizimle buluşuyor. Fikirleri var. Çok ileri düzeyde. Düşünceleri var. Bunları paylaşıyor. Ama bize getirdiği başkanlık gibi düşünceleri yok.” şeklinde konuştu.

“BUNU UTANÇ OLARAK GÖRÜYORUM”

Mosturoğlu, Fenerbahçe’nin otobüsüne ateş açılması üzerine ve 1958 öncesi şampiyonlukları hakkında görüşlerini soruyor. “Otobüsün kurşununun yanmamış olması büyük ayıp. spor Bunun için düşünme. Sosyal hayatımız, güvenliğimiz, özgürlüklerimiz açısından düşünün. Henüz netlik kazanmamış olması bence üzücü. Türkiye’ye yakışmıyor. Bunun faillerinin kesinlikle olduğunu savunuyorum. Hatta geçenlerde Fenerbahçe’de basın toplantısı bile yaptı. Bir görevdeyken aynı verilere erişimimiz vardı. Failler kim, arka plan belli. Ama aydınlanmak istemiyor. Bunu bir utanç olarak görüyorum. Türkiye’ye yakışmıyor. Yıldız için sana yaptığımdan farklı niyetler olabilir. Şampiyonaların yıldız sayısını saymakla ilgili. Şampiyon kadro özünde şampiyondur. Kayıtlı. Ancak en az bir başvuru bu kadar uzun süre ertelenemez. 2 yıl geçti ya da 2.5 yıla geliyor. Hala kesinleşmedi. TFF en azından tarihçilerden ve kendini spora adamış kişilerden oluşan bir komite kuruyor. Araştırma sonuçlarını kamuoyuna sunar. Hiçbir şey yapmamak ve halının altına süpürmek tartışmaları gündeme getiriyor” dedi.

“DOZUNUZU ÖĞRENMEK İSTİYORUM”

“Bazı yöneticilerin, bazı kadroların orta devre açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Şekip Mosturoğlu, “Biz de yapıyorduk zaman zaman. Bazen gerekli. Bazen aşırıya kaçıyor. Bilinmesi lazım.” doz.Yönetici sorumluluk taşır.Bazı haksızlıklar karşısında temsil ettiği topluluğun haklarını savunmak için kendini ifade etmeye çalışır.Kişisel eleştirinin sınırında kalmasını ve hakarete dönüşmemesini sağlıklı buluyorum. Konuşmak güzel. Dozu önemli diye düşünüyorum” dedi.

“ÜZÜNTÜLÜ BİR AĞIRLIK SÜRECİ”

Şekip Mosturoğlu, sözleriyle şike sürecinde aleyhlerinde kamu görevlilerinin olduğunu belirterek, “Karşı tarafta kamu görevlileri var. Bir kısmının yargılanmasına başlandı, bir kısmının da devam ediyor. O tarihlerde masumiyet karinesi ayaklar altına alındı.İnsanlar baştan yanlış gösterildi.Medyada linç yaşadık.Günah vardı.Başından beri yanlış olduğunu söyleyen bir azınlık vardı.Daha sonra insanlar bu hale geldi. Farkındalık Adalet tecelli ediyor 11 yılda beraat ettik.Tazminat davalarımız daha yeni bitti.Birinci dereceden bitti.İtiraz, Yargıtay, muhtemelen Avrupa.”İnsan Hakları Mahkemesi olabilir. Hüzünlü ve yıpratıcı bir süreç. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız” dedi.

“FİNALİN BİR YÜZÜ HER ZAMAN FENERBAHÇEDİR”

Mosturoğlu, Fenerbahçe’nin ligdeki gidişatına ilişkin ise, “Üzülerek söylüyorum ki alışılmış bir durum. Beklediğimiz bu değil. Bunu hep söylüyorum. Özellikle pandemi döneminden sonra son üç dönem en çekişmeli ligler yaşandı. Ekonomik sıkıntıların arttığı dönemde Fenerbahçe de inanılmaz ekonomik fırsatlar yarattı.Yarışta kaldı.Gönül hep şampiyon olmasını diliyor ama maalesef istenilen gollerde değil.Ancak diğer branşlarda final oynuyor. Her branşta finalin bir tarafı her zaman Fenerbahçe’dir.”

kepsuthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu