Haber

Antalya Büyükşehir’in arı kovanı desteği sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yerli arı üreticilerini desteklemek ve arıcıları arıcılığa teşvik etmek amacıyla hem eğitim hem de kovan takviyesi yapıyor. Bu kapsamda Akseki ve Kumluca’da talepte bulunan vatandaşlara arı kovanları bağışlandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, özellikle kırsal kesimde değerli bir gelir kaynağı olan arıcılıkla uğraşan üreticilere desteğini sürdürüyor. Arıcılığı geliştirmek ve üreticileri bilgilendirmek amacıyla Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı arıcılık  eğitim tutulma. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitimlere katılan kursiyerler de desteklerden yararlanabiliyor.

EĞİTİM SONRASI HESIVE DESTEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi ATASEM Kurs Merkezi tarafından Akseki’de açılan arıcılık kursuna katılarak arıcılık belgesi alan ve talepte bulunan vatandaşlara Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından “arı kovanı” temeli sağlandı. Akseki’de üreticilere 39 adet kovan teslim edildi. Arı kovanlarını teslim alan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirerek, takviyelerinden dolayı Muhittin Böcek Önder’e teşekkür ettiler.

ARICILARA TEŞEKKÜRLER

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Kumluca’da 24 adet arı kovanı hibe edildi. Büyükşehir Belediyesi’nin desteğinden yararlanan Şaban Alaca, 1973 yılından beri arıcılıkla uğraştığını belirterek, arıcılara bu tür desteklerin değerli olduğunu belirtti.

Arıların oğul verme anında kovana ihtiyacı olduğunu da söyleyen Selma Alaca,

“Bizi düşünen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ederiz. Yerinde bir hizmet. Mart ayında arılarımız yumurtadan çıkınca Belediye Başkanımızın verdiği kovanlara koyacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu